Home » Футсал финалето во Купот на Македонија ќе се одржи во Велес

Футсал финалето во Купот на Македонија ќе се одржи во Велес

by Lina Muslija

Футсал екипите на Клими и Форца 2015 ќе се борат за трофејот во рамките на Купот на Македонија.

Финалната пресметка помеѓу Клими и Форца 2015 ќе биде одиграна на 21 април во недела.

Домаќин на финалниот натпревар ќе биде градот Велес, а мечот ќе биде одигран во спортскиот центар Гемиџии.

Финалниот футсал натпревар помеѓу Клими и Форца 2015 ќе започне со почеток од 18.00 часот.

КМФ Форца од Куманово е шампион во првата футсал лига оваа сезона.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More