Home » Фудбалер што играше во ПМФЛ потпиша за Нант

Фудбалер што играше во ПМФЛ потпиша за Нант

by Lina Muslija

Сенегалецот Ламине Диак својата кариера ќе ја продолжи во Франција, каде стави потпис на договор со прволигашот Нант.

22-годишниот играч за врска од сезона во сезона напредува во својата кариера, а преминот во Нант е само доказ плус за тоа.

Диак е добро познат и на македонската фудбалска јавност, затоа што во периодот од 2019 до 2021 го носеше дресот на тимот на Шкупи.

По Шкупи тој настапуваше и за Тузласпор и Анкарагучу.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More