Home » Фудбалер на Вест Хем за ремито со Баер: Тешко е да играш и против судиите

Фудбалер на Вест Хем за ремито со Баер: Тешко е да играш и против судиите

by Lina Muslija

Вест Хем вчера не успеа да ја неутрализира предноста на Баер Леверкузен од првиот натпревар и остана без пласман во полуфиналето на Лига Европа.

 

Домаќините поведоа со голот на Мајкл Антонио, но не успеаја да стигнат до подобар резултат од реми, што значеше елиминација за лондонскиот клуб.

Антонио по натпреварот истакнал дека новиот германски шампион имал помош од судиите, поради што му се заканува и казна од УЕФА.

– Чувството беше дека не играме против 11, туку против 13 или 14 противници, вклучувајќи ги и линиските судии.

– Не можев да прифатам многу одлуки во текот на натпреварот, тоа фрустрира и го наметнува заклучокот дека заслуживме нешто повеќе. Правевме се што можевме, се боревме на теренот, но одлуките постојано одеа во друга насока, – рекол Антонио.

Главен судија на натпреварот бил Шпанецот Хозе Марија Санчез.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More