Home » Франција со автогол до четвртфинале

Франција со автогол до четвртфинале

by Журнал.мк

Фудбалерите на Франција ја совладаа вечерва Белгија со 1-0 (0-0) и се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство во Германија.

Пласманот меѓу осумте најдобри европски репрезентации Франција го обезбеди во финишот на дуелот во Дизелдорф со автоголот на Вертонген во 85 минута, кој несреќно ја смести топката во сопствениот гол по ударот на Коло Муани.

Противник на Франција во четвртфиналето ќе биде победникот од вечерашниот осминафинален дуел меѓу Португалија и Словенија.

Четвртфиналните двојки на ЕВРО2024 ќе бидат комплетирани утре кога на програмата се двата завршни осминафинални натшревари меѓу Романија – Холандија и Австрија – Турција.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More