Home » ФОТО: Седлоски ја започна мисијата, Работнички со зголемени амбиции за сезоната

ФОТО: Седлоски ја започна мисијата, Работнички со зголемени амбиции за сезоната

by Lina Muslija

Новиот тренер на ФК Работнички, Гоце Седлоски, го одработи првиот тренинг со тимот и полека почнува да ги подготвува играчите за следните предизвици во Првата македонска фудбалска лига.

 

Тренерот со шампионско реноме пристигна кај дебармаалци и ќе има задача да оствари позитивни резултати со тимот кој во последните две кола забележа две победи и стигна до шестото место на табелата. Од екипата замина Милан Илиевски, а Седлоски пристигна веднаш по триумфот над Македонија Ѓорче Петров.

 

„Романтичарите“ со многу новини ќе ја продолжат сезоната, клубот неодамна доби нова сопственичка структура, тимот има нов тренер, а амбициите сигурно постепено растат и до крајот на сезоната се очекуваат уште подобри резултати. Прв предизвик за новиот тренер Седлоски ќе биде натпреварот од 15. коло во ПМФЛ, Работнички ќе се соочи со Гостивар.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More