Home » [ФОТО] „Mansory“ претстави концепт за летечки автомобил

[ФОТО] „Mansory“ претстави концепт за летечки автомобил

by Журнал

Тјунинг компанијата „Mansory“ објави малку необични рендери – верувале или не, станува збор за летечки автомобил.

 

Тие напишале соопштение за медиумите во кое ја ревидирале 2023-та година, односно ги потсетиле своите фанови што се направиле, но и какви планови имаат за 2024-та.

 

 

Исто така дознаваме дека ќе направат неколку конверзии на премиум модели во оваа година, вклучувајќи „Rolls-Royce Spectre“, „Lamborghini Revuelto“ и „Ferrari Purosangue“.

 

 

 

Меѓутоа, тоа што на нам ни е многу поинтересно, е погледот во иднината, односно одделот во кој „Mansory“ го претставил рендерот на летечкиот автомобил.

 

 

 

„Никој не знае како ќе изгледа иднината. Едно е сигурно – ќе има автомобили и желба за подобрување по мерка“, напишале „Mansory“.

 

 

 

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More