Home » ФОТО: Еве го составот на Македонија против Молдавија

ФОТО: Еве го составот на Македонија против Молдавија

by Lina Muslija

Селекторот Благоја Милевски го одреди почетниот состав на македонската фудбалска репрезентација за контролниот дуел попладнево против Молдавија на неутрален терен во турска Анталија.

Милевски се одлучи да го почне натпреварот со Димитриевски на голот, Илјазовски, Муслиу и Серафимов во одбраната, Чурлинов, Атанасов, капитенот Барди, Елмас и Алиоски во средниот ред, а Миовски и Ристовски во нападот.

Дуелот е со почеток во 15;30 часот на теренот во комплексот „Мардан“.

Ова ќе биде четврти дуел меѓу Македонија и Молдавија во кој двете репрезентации ќе ја бараат својата прва победа во меѓусебните пресметки, по трите нерешени исходи, 1-1 во 2009, 2-2 во 2001 и 0-0 во 2000 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More