Home » Фото: Анџелина Џоли има нов дечко

Фото: Анџелина Џоли има нов дечко

by Журнал

Откако 48 годишната холивудска ѕвезда Анџелина Џоли неколку пати беше видена во друштво на британскиот рапер Кингсли Џејмс Меклин Дејли , попознат како Акала, набрзо почнаа да кружат гласини дека тие двајца се во врска.

Осум години помладиот Акала е рапер, писател музичар….

Во 2006 година, тој беше прогласен за најдобар хип-хоп изведувач на наградите МОБО (годишна британска награда која се доделува за достигнувања во „музиката со потекло од Африка“ , вклучувајќи хип хоп, грејм, британско вежбање, R&B, соул, реге, џез, госпел и африканска музика.

Покрај тоа, Акала беше вклучена во годишната листа „Power“ на 100-те највлијателни луѓе со африканско или африканско-карипско потекло во Велика Британија.

Со музика почнал да се занимава во 2003 година, а по три години веќе го издал и својот прв албум „It’s Not a Rumour“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More