Home » Фото: Ѓоковиќ влегол во авион за Дубаи

Фото: Ѓоковиќ влегол во авион за Дубаи

by Журнал.мк

Српскиот тенисер е виден како се влегува во авион на компанијата „ Emirates“ на аеродромот во Мелбурн кој лета за Дубаи, само неколку часа по судиската одлука наведе Ројтерс. 

Лидерот во светскиот тенис е фотографиран при пристигнувањето на аеродромот во Мелбурн, откако неуспеа да го увери Федералниот суд да ја запре неговата депортација и да му дозволи да атакува на јубилејната десетта титула на Австралија опен. 

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More