Home » Филмски грабеж во Скопје: Три лица со возило влетаа во маркет и го одзедоа сефот

Филмски грабеж во Скопје: Три лица со возило влетаа во маркет и го одзедоа сефот

by Журнал.мк

Три лица со автомобил влетале во маркет во Црниче и го одзеле сефот. На социјалните мрежи се појави видео, на кое може да се види како и покрај вклучениот аларм, тие успеваат да го стават сефот во багажникот тргнуваат, но по пат сефот им паѓа на патот, па се враќаат и повторно го подигнаа внатре во возилото.

МВР вчера објави дека на 01.04.2024 во 03.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на подрачје на општина Кисела Вода во Скопје три лица извршиле „тешка кражба“, при што одзеле сеф.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More