Home » Филмски грабеж се случи вечерва, намерно удриле во возило пукале кон возачот и му одзеле 150.000 евра

Филмски грабеж се случи вечерва, намерно удриле во возило пукале кон возачот и му одзеле 150.000 евра

by Журнал.мк

Грабеж како од филмовите се случил вечерва во Куманово. Како што дознава 24инфо.мк од полициски извори вечерва нешто по 20 часот на улица „Доне Божинов“ додека возило марка ,,Пасат” во него удрило ПМВ „Ренџ Ровер’’ со скопски регистарски таблички во кое имало 4 непознати лица, при што едно од нив со пиштол испукало неколку куршуми во правец на возачот.

Потоа, лицата излегле и од возачот одзеле една торба во која имало 150.000евра, го запалиле ,,Роверот“ и со друго непознато возило кое било во близина побегнале од лице место упатувајќи се во непознат правец.

Ограбениот возачне е повреден, а единица наТериторијалната противпожарна единица го изгасила запаленото возило.

Екипи на МВР се на местото на настанот а жртвата е сопственик на менувачница во Куманово.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More