Home » Филипче: Ние направивме многу за здравството

Филипче: Ние направивме многу за здравството

by Журнал.мк

Вечерва во Клик Плус на ТВ21 поранешен министер за здравство Венко Филипче вели дека во здравствениот систем мора континуирано да се инвестира и да се унапредува истиот.

– Во здравствениот систем мора континуирано да се инвестира и тој континуирано да се унапредува поради тоа што тој е еден многу динамичен систем што и да направите никогаш не е доволно. Тоа не е само така кај нас тоа е буквално насекаде во светот. Ние направивме многу, огромни инвестиции, направивме во платите. Огромни инвестиции направивме во тоа да се донесат оригинални лекови со укинување на паралелниот увоз со што се носеа лекови без сертификат за квалитет, вели поранешниот министер за здравство Венко Филипче во Клик Плус на ТВ21.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More