Home » Филип Глигоров со потпис за Кукеси

Филип Глигоров со потпис за Кукеси

by Журнал.мк

Десниот бек Филип Глигоров ја смени средината во Албанија и потпиша за Кукеси. Тој во овој тим доаѓа од Партизани Тирана за кој настапуваше во последните шест месеци.

Глигоров во минатото беше дел и од Влазнија, а играше во Романија во тимот на Калараси. Во Македонија настапуваше за екипите на Шкупи, Силекс, Еуромилк и Работнички. Исто така беше дел и од Олимпик Сараево во БИХ.

28-годишниот Глигоров освен на десната бековска позиција, може да игра и на левата, и како крилен фудбалер. Тој е поранешен член на младинските селекции на Македонија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More