28.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Fiat оствари соработка со модната куќа Trussardi

Најчитани вести

Овој модел на Fiat е првата луксузна Panda во историјата кој доаѓа во мат Caffè Italiano Brown екстериер, сјајни црни ретровизори и носачи, 15 инчни алуминиумски фелни со логото на Trussardi. Што се однесува до внатрешноста, автомобилот има црн кожен волан со логото на модната куќа, преден панел во Caffè Italiano Brown боја, како и ознаки на модана куќа Trussardi на седиштата и безбедносните ремени.

Во понуда на Panda Trussardi се бензински мотори и тоа 1.2-литарски со 69 коњски сили и 0.9-литарски TwinAir мотор со 85 коњски сили, како и преден или погон на сите тркала.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com