Home » Фаризи: Таравари има мнозинство потписи од собранието

Фаризи: Таравари има мнозинство потписи од собранието

by Журнал

Во Алијансата за Албанците се случува борба за превласт, во која не се избираат средства, смета политичкиот аналитичар Љуљзим Фаризи.

Според него, партијата веќе е поделена на два дела, а Села калкулира за коалиција со ДУИ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More