10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Facebook ги поврза Messenger и Instagram

Најчитани вести

После две години подготовки, Facebook соопшти дека отсега корисниците ќе можат да разменуваат пораки меѓу Instagram и Messenger.

На Messenger корисниците ќе можат да ги видат своите Instagram контакти и преку Messenger ќе можат да се допишуваат со тие контакти без промена на апликацијата.

Корисниците преку Messenger ќе можат да се поврзат со контактите од Instagram и да ги организираат и поврзат своите контакти во група за допишување.

Во групните разговори ќе може да се менува позадина, да се прават анкети а сите корисници ќе можат да видат кој подготвува порака за праќање, како што е случај и кај двете апликации.

Facebook новата функција ја пушти во употреба од 1 октомври и со најновите ажурирања може да се користи во двете апликации.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com