Home » Европратеникот Шидер на терен со поддршка за Пендаровски, СДСМ и Коалицијата за европска иднина

Европратеникот Шидер на терен со поддршка за Пендаровски, СДСМ и Коалицијата за европска иднина

by Журнал.мк

Поддршка за Стево Пендаровски, СДСМ и Коалицијата за европска иднина од европратеникот од редовите на Социјалдемократската партија на Австрија, Андреас Шидер.

Освен јавно искажаната поддршка до претседателот Димитар Ковачевски на заедничката прес конференција денеска заедно со кандидатите на коалицијата од ИЕ 1 ги посетија промотивните штандови во Градскиот парк во Скопје.

Во релаксирана атмосфера поразговараа со граѓаните за тоа какви се нивните очекувања, каков претседател сакаат, како и каде ја гледаат својата држава. Граѓаните сакаат да ја видат својата татковина во ЕУ. Со глас за СДСМ и Коалицијата за европска иднина, со глас за Стево Пендаровски граѓаните имаат сигурна европска иднина и живот по европски стандарди.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More