Home » Евакуирани луѓе и градинка со 16 деца – експлозија на гас во зграда во Вашингтон, едно лице полесно повредено

Евакуирани луѓе и градинка со 16 деца – експлозија на гас во зграда во Вашингтон, едно лице полесно повредено

by Журнал

Едно лице е повредено додека евакуирани се десетина и градинка со 16 лица по експлозија на гас во зграда во Вашингтон. Пожарникарите веднаш реалирале на дојавата за истекување на гас во населбата Анакости, но не успеале да го запрат, пренесува „Би-Би-Си“.

„Гасот се чувствуваше. Можеше да се слушне како истекува, како и да го почувствувате од улица“, изјави Рајан Болтон од Противпожарната служба.

Експлозијата се случила во рок од 15-тина минути по пристигнување на противпожарните екипи на лице место и во неа се оштетени три згради.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More