Home » Ерменскиот претседател ненадејно поднесе оставка

Ерменскиот претседател ненадејно поднесе оставка

by Журнал.мк

Ерменскиот претседател Армен Саркисјан ненадејно поднесе оставка, според соопштението објавено на неговата официјална веб-страница.

Како што јави агенцијата РИА, ерменскиот претседател изјавил дека таа одлука ја донел поради фактот што не постојат инструменти за влијание врз внатрешната и надворешната политика.

Минатата година Саркисјан се најде во расправија со премиерот Никола Пашинјан за неколку прашања, вклучително и смената на командантите на вооружените сили.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More