Home » Ериксен се враќа во Премиер лигата

Ериксен се враќа во Премиер лигата

by Журнал.мк

Кристијан Ериксен, кариерата би можел да ја продолжи во Брентфорд. „Атлетик“, објави дека Ериксен добил понуда за договор до крајот на сезоната, со можност тој да биде продолжен и за наредната сезона.

Ериксен, нема играно фудбал од првиот мел на Европското првенство, кога во текот на натпреварот со Финска доживеа срцев удар. Интер, пред три недели, го раскинаа договорот со Ериксен, бидејќи според законите во Италија, тој не може да игра со дефибрилатор.

За разлика од Италија, Англија не им забранува на спортистите да играат со овој апарат кој ја следи работата на срцето.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More