32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Емотивна прослава: Го урна Ливерпул, клекна на колена и почна да плаче! (ВИДЕО)

Најчитани вести

Синоќа во рамките на 17.коло во Премиерлигата, Саутемптон на свој терен со 1:0 го победи Ливерпул. Тоа беше сензационален триумф на аутсајдерот, но сосема заслужен. Кога судијата означи крај на мечот, тренерот на домашните Ралф Хазенхитл, клекна на колена и почна да плаче. Емотивно прославување на триумфот над големиот ривал. Несекојдневен потег на германскиот стратег, кој успеа тактички да го надмудри својот сонародник Јирген Клоп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com