Home » Експлозија во Митровица, двајца повредени

Експлозија во Митровица, двајца повредени

by Журнал

Две лица се повредени синоќа во Северна Митровица откако рачна бомба експлодирала нешто пред полноќ на улицата Кнез Милош, во непосредна близина на мотелот „Бишевац“.

Како што потврди за Косово онлајн заменик-командантот на полицијата за северниот регион, Ветон Елшани, две лица се повредени, а неколку автомобили се оштетени.

„Околу 23 часот и 50 минути се случи експлозија во Северна Митровица. Две лица се повредени, ќе видиме зошто дошло до експлозијата, истрагата е во тек“, изјави Елшани.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More