Home » Економската директорка на Токсикологија Бесија Иљази им забранила на вработените да даваат изјави за медиумите

Економската директорка на Токсикологија Бесија Иљази им забранила на вработените да даваат изјави за медиумите

by Журнал.мк

Во јавноста се прошири документ според којшто економската директорка на Токсикологија, Бесија Иљази им забранила на вработените да даваат изјави за медиумите.

Како што стои во документот таа тоа го направила со цел да го заштити угледот на клиниката.

Телма веќе информираше дека Клиниката за токсикологија го добила решението од страна на Државниот санитарен и здравствен инспекторат каде стои дека се забранува 18-те претходно вработени на дело да продолжат да доаѓаат на работа.

Но вчера тие си ги зеле решенијата за работа потпишани само од организациската директорка Бесија Иљази, откако минатата недела беше разрешен медицинскиот директор Данил Петровски кој во моментов користи годишен одмор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More