Home » Един Терзиќ повеќе не е тренер на Борусија Дортмунд

Един Терзиќ повеќе не е тренер на Борусија Дортмунд

by Журнал.мк

Изненадувачка вест доаѓа од Германија, Един Терзиќ повеќе не е тренер на Борусија Дортмунд!

Фудбалскиот тренер од Босна и Херцеговина синоќа понудил оставка од функцијата шеф на стручниот штаб на Борусија Дортмунд, а по денешниот состанок таа била прифатена.

Оставката на Терзиќ била прифатена по состанокот на кој присуствувале од раководството на клубот, а по анализа било заклучено дека тренерот и „Милионерите“ треба да тргнат по својот пат.

Терзиќ го освои ДФБ Покал со Дортмунд во 2021 година, минатата сезона го освои второто место во Бундеслигата, додека оваа сезона загуби во финалето на Лигата на шампионите од Реал Мадрид.

Наскоро треба да се знае името на новиот стручњак на тимот од Дортмунд.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More