-3.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

EУ ја тргна Македонија од листата на безбедни земји

Најчитани вести

Европската Унија ја тргна Македонија од листата на безбедни земји, што значи дека патниците од нашата и од пет други држави ќе подлежат на построги гранични контроли, како што се тестови и карантин.

Освен Македонија, од листата се отстранети и САД, Израел, Косово, Либан и Црна Гора. Листата се базира на епидемиолошката состојба во секоја земја.

Сега има 17 земји на европската зелена листа, вклучувајќи ги Србија, Канада, Јапонија и Нов Зеланд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com