23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Двајца заразени во Барселона – Под знак прашалник натпреварот со Атлетик Билбао

Најчитани вести

Под знак прашалик е утрешниот натпревар на Атлетик Билбао и Барселона. Двајца од стручниот штаб на Барселона биле позитивни на коронавирусот. Поради тоа клубот ја откажа денешната прес-конференција на тренерот Роналд Куман.

Барселона во текот на денот ќе изврши тестирања на сите играчи и членовите на првиот тим, а доколку има уште заразени тогаш мечот ќе биде одложен.

Тренингот на Барселона е закажан за 11 часот, но играчите во тоа време ќе бидат тестирани на коронавирусот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com