32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Двајца мртви и седум ранети во пукање во Хјустон

Најчитани вести

Две лица се убиени а судм се ранети во пукање од автомобил на снимање на видео спот во Хјустон, соопштија локалните власти.

„Девет лица се погодени со од огнено оружје, две умреле на лице место, едно лице е во критична состојба а останатите се превезени во болница“, објави на Твитер шерифот Ед Гозналес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com