23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Два гола на Даци против Галатасарај, одличен меч за македонскиот фудбалер (ВИДЕО)

Најчитани вести

Поранешниот играч на Вардар и младински репрезентативец, Ердон Даци беше двоен стрелец во победата на Коњаспор над Галатасарај од 4-3 во меч од турското првенство.

Одличен настап на 22 годишниот македонски фудбалер и тоа против турскиот гигант Галатасарај.

Даци го отвори мечот во 39. минута, погоди за водство од 1-0 на Коњаспор, а потоа по неколку секунди игра во вторто полувреме даде уште еден гол, овој пат за 2-1.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com