Home » Два активни пожари во Струмичко и Прилепско

Два активни пожари во Струмичко и Прилепско

by Журнал.мк

Два пожари се активни изминатото деноноќие. Како што информираат од Центарот за управување со кризи, едниот пожар е во општина Василево каде гори нискостеблеста шума и вегетација и во Прилеп каде гори ниска вегетација над населбата Варош.

Од Центарот за управување со кризи, повикувајќи се на информации од Регионалниот ЦУК Струмица, соопштуваат дека е направена обиколка на теренот и е утврдено дека нема активно горење.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More