Home » Дури три земјотреси се почувствувани за само неколку часа во Србија! ОВИЕ места беа погодени

Дури три земјотреси се почувствувани за само неколку часа во Србија! ОВИЕ места беа погодени

by Журнал.мк

Во изминатите 12 часа Србија забележа три земјотреси, се вели во извештајот на Сеизмолошкиот завод на Србија.

Првиот земјотрес се случи вечерва околу 3 часот во Соко Бања, со јачина од 1,8 степени според Рихтеровата скала.

Утрово во 09:29 часот земјотрес го погоди Косјериќ, со јачина од 1,7 степени.

Два часа подоцна во Мајданпек е регистриран земјотрес со јачина од 2,1 степени.

Сите земјотреси биле со помал интензитет и не предизвикале значителни штети.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More