Home » ДУИ во сабота расправа за листите на пратеници, во недела верификација

ДУИ во сабота расправа за листите на пратеници, во недела верификација

by Журнал.мк

Демократската унија за интеграција во сабота на собир во Тетово, ќе ги диксутира листите за пратеници на идните парламентарни избори. Во недела генералниот совет на партијата ќе треба да ги потврди листите.

ТВ21 од свои избори дознава дека носител во ИЕ 1 ќе биде Блерим Беџепи, во „двојка“ Садула Дураку, во ИЕ 5 Зијадин Села, а во ИЕ 6 носител ќе биде лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

ДУИ утре треба да потпише коалиција со Демократската партија на Турците, во четврток со Курто Дудуш, а во петок со Бошњачката партија, како дел од Европскиот фронт.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More