Home » ДУИ: Нашиот помал партнер во Владата ВМРО ДПМНЕ, да не се вознемирува многу

ДУИ: Нашиот помал партнер во Владата ВМРО ДПМНЕ, да не се вознемирува многу

by Журнал

Владата на Република Северна Македонија е легитимна, демократски избрана, стабилна, и е во сигурни раце, под раководство на Европско ориентирани партии.

Истотака и нашата држава е во сигурни раце и на прав пат, кон полноправно членство во Европската Унија и во стратешко партерство со Соединетите Американски Држави.

Денешните пропагандистички и панични реакции на нашиот помал ВМРО ДПМНЕ служат само за за поттикнување на забуни и се во функција на нивната кампања на сеење страв преку лажни вести.

Недржавничкото постапување во Собранието на опозоцијата докажа дека ВМРО ДПМНЕ не го почитува ниту граѓаните, ниту законите, ниту уставот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More