Home » ДУИ и Левица продолжија со „Бојкот коалицијата“

ДУИ и Левица продолжија со „Бојкот коалицијата“

by Журнал.мк

Бојкот коалицијата ДУИ/Левица се потврди и денес на Собраниската седница за конституирање на Собранието. На седницата за верификација на мандатите за пратеници, пратениците на ДУИ и Левица не гласаа за дневниот ред на седницата со што уште еднаш се потврди јасната и чиста “Бојкот коалиција” која беше официјализирана на вториот круг од претседателските избори одржани на 8 мај.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More