Home » Дуда: Судот во Полска нареди поранешниот министер Камински,да биде принудно нахранет

Дуда: Судот во Полска нареди поранешниот министер Камински,да биде принудно нахранет

by Журнал

Полскиот суд нареди поранешниот министер Мариуш Камински, кој моментално штрајкува со глад, да биде принудно нахранет во затворот, соопшти полскиот претседател Анджеј Дуда.

„Од сопругата на Камински добив информација дека е издадена судска наредба за присилно хранење, бидејќи неговата состојба почна да го загрозува неговиот живот и здравје“, изјави Дуда за новинарите во Давос.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More