Home » Драма во авионот на Гамбија: Фудбалерите останувале без кислород, пилотот го вратил авионот

Драма во авионот на Гамбија: Фудбалерите останувале без кислород, пилотот го вратил авионот

by Журнал

Вистинска драма се случувала во авион над небото на Гамбија кога фудбалските репрезентативци на оваа земја се упатиле за Брегот на Слоновата Коска на Африканскиот Кп на Нации.

Набрзо откако чартер летот полетал од Бањул фудбалерите почнале да се онесвестуваат и да губат воздух. Пилотот поради тоа бил принуден да го врати авионот на пистата, пишуваат медиумите.

На социјалните мрежи се огласи и Фудбалскиот сојуз на Гамбија.

„Со жалење известуваме дека чартер летотот со кој требаше да отпатуваме на Африканскиот Куп на Нации се врати поради технички проблеми. Летот траеше девет минути кога пилотите разбраа што се случува и побараа враќање во Бањул. Првичните истраги покажаа дека дошло до губење на кислородот во авионот“, соопштија од Фудбалскиот сојуз на Гамбија.

Најверојатно авионот има повеќе патници од дозволеното, па поради тоа бил почувствуван недостаток на кислород.

The Gambia Football Federation (GFF) regrets to inform the general public that the Chartered Flight carrying the…

Posted by Gambia Football Federation on Wednesday, January 10, 2024

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More