Home » Драма на Крит: 18-годишно момче го обвини својот кум дека го силувал од 9-годишна возраст

Драма на Крит: 18-годишно момче го обвини својот кум дека го силувал од 9-годишна возраст

by Журнал.мк

Полицијата извесно време го истражувала овој случај, а по прибирање докази уапсила 50-годишен маж.

Според сомнежите на полицијата, кумот под изговор дека „го учи музика“ успеал да остане сам со момчето.

Неименуваниот млад човек се пожалил во полиција дека неговиот кум, кој го познава цел живот, неверојатно го мачел кога имал неполни девет години.

Тинејџерот со години верувал дека тој предизвикал такво однесување, поради што му била дадена психолошка поддршка за да ги надмине бариерите и да стане посилен.

Кога нашол сила да признае се, го пријавил кумот во полиција.

Родителите на 18-годишното момче останале во шок откако слушнале дека нивниот син бил малтретиран од човек на кој слепо му верувале.

Полицијата извесно време го истражувала овој случај, а по прибирање докази уапсила 50-годишен маж.

Според сомнежите на полицијата, кумот под изговор дека „го учи музика“ успеал да остане сам со момчето.

Неименуваниот млад човек се пожалил во полиција дека неговиот кум, кој го познава цел живот, неверојатно го мачел кога имал неполни девет години.

Тинејџерот со години верувал дека тој предизвикал такво однесување, поради што му била дадена психолошка поддршка за да ги надмине бариерите и да стане посилен.

Кога нашол сила да признае се, го пријавил кумот во полиција.

Родителите на 18-годишното момче останале во шок откако слушнале дека нивниот син бил малтретиран од човек на кој слепо му верувале.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More