Home » Доживел срцев удар додека возел патник, почина таксист од Скопје

Доживел срцев удар додека возел патник, почина таксист од Скопје

by Журнал.мк

62-годишен такист од Скопје доживеал срцев удар додека возел патник. Му се слошило и излетал од коловозот по што удрил во дрво.

По несреќата возачот бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде што лекар констатирал смрт како последица од срцев удар.

– На 31.05.2024 во 17.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Словенија“ во Скопје Ќ.В.(62) од Скопје, кој управувал патничко возило за такси превоз „шкода рапид“ со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувал патник, откако му се слошило, со возилото излетал од коловозот и удрил во дрво. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, информираше МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More