Home » До петок ќе се знае дали ќе има прегласување

До петок ќе се знае дали ќе има прегласување

by Журнал.мк

Откако Државната изборна комисија го поништи гласањето на едно избирачкото место 1272 во општина Охрид, на избирачките места 1194 и 1202 во Крушево и едно во Желино на потег се партиите кои се чуствуваат оштетени да се жалат до Управниот суд.

Откако доцна синоќа ДИК донесе одлука за прегласување во неколку избирачки места тече 24 часовниот рок за жалби до Управниот суд. Управниот пак има рок од 48 часа да одлучи по жалбите на партиите.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More