17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Џенифер Лопез веројатно не лаже, но зошто да се лутиме кога сме возрасни и разумни луѓе!?

Најчитани вести

Џеј Ло ни ја „продаде“ приказната. Зошто сме лути на неа?


Џенифер Лопез е бомба. Изгледа сензационално и не би сакала да истакнувам „за свои години“, ​​но да. За нејзината возраст, таа изгледа сензационално.

Сепак, Џенифер Лопез има нутриционист, приватен тренер, доволно пари за да одвои часови и часови само за себе и сите можни козметички третмани што постојат. Во овој случај, мислам на неинвазивни третмани кои станаа дел од личната хигиена за многу жени денес.

Јас и самата ги користам придобивките од модерната дерматологија, така што секогаш знам кога некој лаже околу 8 часа добар сон, така што нема брчки во годините кога брчките се нормална појава. Смешно е, бидејќи добрата генетика навистина може да ви послужи (со соодветна грижа), но во одредени години, дури и најдобрите гени едноставно се откажуваат, бидејќи тоа е нормален процес на стареење. Веројатно неколку жени ќе одговорат на овој текст и ќе речат: „Јас имам 45 години и немам брчки“ и драги дами, секоја чест. Што и да правите, пишете ми во инбокс, но генерално, жените денес прават корекции толку минимални што тешко може да ги забележите, ако имаат добар доктор. Џенифер Лопез има добар доктор. Мојот лекар честопати ја истакнува Џеј Ло, заедно со некои други жени, како совршен пример за умерени процедури со кои таа успеа да задржи убав и свеж изглед, без да го оштети лицето и да стане карикатура.

Од друга страна, јас сум приватна личност, не сум славна и немам бренд за убавина што им го продавам на жените како формула за одржување на изгледот. Значи, јас сум единствена одговорна за себе и за мојот имиџ. Не во предлагам ништо, ниту ви ја нудам „мојата тајна“ во тегла 49 долари. Тука дојдовме до „проблемот“ што го разви Инстаграм преку ноќ во случајот со Џрнифер Лопез. Во случај да не сте знаеле, Џеј Лo неодамна претстави колекција на подготвителна козметика базирана на маслиново масло. На сите ни се познати придобивките од маслиновото масло, можеби многу повеќе од некои други народи. Ние го нанесуваме на косата, на лицето, како лосион за тело, за сончање (многу е ризично, но жените сепак го прават тоа). Маслиновото масло е секако супериорна состојка за нега, но не може да го запре стареењето. Добро е да го имате во рутина, особено непреработено, но не е еликсирот на вечна младост што ве затегнува во 50-тите години (како што тврди Лопез)!

Лопез не мислеше на ништо лошо кога му одговори на еден обожавател дека никогаш не користела ботокс. Тоа беше чиста избрзана реакција од жена која се обидуваше да турка производ на веќе пренатрупаниот пазар за убавина. Под фотографијата на Инстаграм на која таа го промовира производот и тврди дека сè му должи на маслиновото масло, напиша некој „и ботокс“. Иако ретко одговара на обожавателите, таа веднаш напиша „Никогаш не користев ботокс“. Изјавата, се разбира, предизвика лавина коментари и провокации и мемови што избувнаа следниот ден.

Дали требаше да молчи? Да, затоа што во овој случај таа го изгуби својот кредибилитет и стана една од оние жени кои тврдат дека испиле 2л вода и затоа образите им пловат. Од позиција на жена што би купила нешто со свој потпис (не зборувам за себе) мислам дека е неправедно да лажеш и да продаваш магла на жени. Секоја жена што има зрно сол во главата знае дека нејзината изјава нема никаква врска со вистината и дека ја потценила како потенцијален корисник на нејзиниот производ. Но, дали вреди да се прогони таа „бела лага“?

Многу е смешно колку луѓето беа вознемирени поради тоа. Живееме во ненормално време среде глобална пандемија на вирус што ја запре глобалната економија и направи штета што ќе ја осетиме со текот на годините. Да ги изгубите нервите заради нечија лага за ботокс и потоа да дивите на Инстаграм е во најмала рака лудо. Особено ако сте возрасен. Ако не ви се допаѓа нечија лага, нема да ја поддржите со тоа што нема да го купите нејзиниот производ.

Најнови вести