34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Џафери упати честитка за Божиќ до сите граѓани кои го прославуваат празникот

Најчитани вести

Претседателот на Собранието Талат Џафери по повод големиот христијански празник Раѓањето Христово – Божик упати честитки до сите граѓани кои го прославуваат празникот по грегоријанскиот календар.

-На овој значаен празник кој има моќ да обединува, со мојата порака посакувам универзалните вредности кои произлегуваат од секој празник – љубовта, споделувањето, милосрдието и меѓусебната почит, да Ви донесат добро здравје, напредок, внатрешен мир и да бидат причина за многу радости. Пред сè, посакувам овие вредности да бидат водилка во градењето на нашата заедничка иднина, со добри и позитивни мисли. Почитувани граѓани, дозволете уште еднаш да Ви го честитам празникот и да Ви посакам празничните денови да ги поминете опкружени со вашите најблиски, во топлината на вашите домови исполнети со духот на празникот, стои во честитката од претседателот на Собранието Талат Џафери.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com