Home » Директорката на битолската Болницата им закажува на вработените „мој термин“ и гласање за новиот лидер на СДСМ

Директорката на битолската Болницата им закажува на вработените „мој термин“ и гласање за новиот лидер на СДСМ

by Журнал.мк

Наместо да се занимава со сериозните недостатоци во битолската болница, на директорката Елизабета Ивановска (СДСМ) приоритет и е да ги организира партиски вработените да се регистрираат за гласање за изборот на новиот партиски претседател, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Според пораката до вработените таа им закажува „мој термин“ кај извесен Д-р Андреј.

-Во меѓувреме многу битолчани одат во Прилеп и Охрид за одредени здравствени услуги, токму заради распаднатиот систем во болницата во Битола, пишува Милошоски својата објава.

https://www.facebook.com/Antonio.Miloshoski/posts/1050678093083185?ref=embed_post

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More