Home » Дино Мерлин ја „избрка“ Ц. Звезда од „Штарк Арената“ во Белград!

Дино Мерлин ја „избрка“ Ц. Звезда од „Штарк Арената“ во Белград!

by Журнал.мк

Екипата на Црвена Звезда следниот понеделник дуелот против Морнар од АБА-лигата наместо во „Штарк Арена“, каде што ги одиграа сите средби сезонава, ќе го одигра во салата „Пионир“ чиј капацитет е повеќе од двојно помал.

Причина е зафатеноста на најголемата сала на овие простори е концертот на пејачот Дино Мерлин, кој ќе има дури четири концерти (18, 19, 21 и 22 ноември) во оваа сала со концертен капацитет од 25.000 гледачи.

По привремената преселба, црвено-белите во Белградската арена ќе се вратат следниот петок (24 ноември) кога во 10. коло од Евролигата ќе го пречекаат Армани од Милано.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More