Home » Димовски за првиот круг на претседателски избори: Очекуван резултат, ние и зборувавме дека разликата ќе биде огромна!

Димовски за првиот круг на претседателски избори: Очекуван резултат, ние и зборувавме дека разликата ќе биде огромна!

by Журнал.мк

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во „Daily Click“ на ТВ21 вели дека резултатот на првиот круг од претседателски избори бил очекуван.

„Ние и зборувавме дека разликите ќе бидат огромни и такви какви до сега не биле видени“, вели Димовски.

Според него, гласачките ливчиња се најсилниот елемент, и најсилната порака која што ја упатиле граѓаните.

„Јас се надевам дека секоја следна Влада кога ќе паѓа, ако е ваква како досегашната, вака ќе паѓа, не би имал проблем и доколку ВМРО-ДПМНЕ на истиот начин работи, исто вака да падне“, додаде Димовски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More