22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Димовски: Слушам дека многу министри сакаат да ја напуштат владата на Заев

Најчитани вести

Претеникот Илија Димовски на денешната собраниска седница рече дека тој слушнал дека многу министри сакаат да ја напуштат владата на Зоран Заев.

– Слушам дека многу министри сакаат да си одат од владата, Анѓушев најави одамна, вчера и Дескоска најави напушрање на владата, а слушам дека и други министри сакаат да ја напуштат владата на покомотни позиции, рече Димовски.

Тој упати прашање и до министерот Венко Филипче каков тип на средби имал со обвинетиот Бојан Јованобвски во неговиот дом.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com