18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Девојката на Бонд почина ден покасно откако нејзиниот агент поради недоразбирање објави дека починала!

Најчитани вести

Девојката на Бонд и „Ангелот на Чарли“, Тања Робертс почина на 66-годишна возраст ден откако нејзиниот агент поради недоразбирање објави дека починала.

Според ТМЗ, Тања починала во болницата во понеделникот вечерта, откако нејзиниот партнер Ленс О Брајан погрешно му рекол на својот претставник дека починала претходниот ден.

Ленс тогаш ја повика претставничката на Тања, Мајк Пинглс и му рече: „Умре во моите раце“. Агентот на Тања тогаш ги извести медиумите дека починала, но подоцна за време на емотивно ТВ-интервју откри дека актерката во тоа време била жива. Потоа во солзи доби телефонски повик од болницата, додека пред камерата зборуваше за смртта на неговата партнерка.

Да потсетиме, Тања се срушила за време на прошетка со кучиња, по што на 24 декември остана во болницата. Веднаш била прицврстена за респиратор, но не се чувствувала подобро и наскоро починала
Тања глумеше во „Ангелите на Чарли“ и ја играше улогата на Џулија Роџерс. Во една прилика, во едно интервју, таа се осврна на снимањето на Џејмс Бонд.

Во тоа време, не знаев што знам денес, но да бидам искрена, кој ќе одбие таква улога – праша таа. Никој. И тогаш ќе се запрашате: „Можев ли да постапам подобро?“ Тоа е единственото што можете да го кажете, бидејќи да се одбие таква улога би било лудило. Никој не би го сторил тоа, никој – додаде таа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com