Home » Девизните резерви во април зголемени за 41,9 милиони евра

Девизните резерви во април зголемени за 41,9 милиони евра

by Журнал.мк

Четири милијарди и 329 милиони евра на крајот на април изнесувале девизните резерви и во однос на претходниот месец бележат зголемување за 41,9 милиони евра, соопшти Народна банка.

Најголем дел од девизните резерви се пласирани во хартии од вредност (58,7%), по што следуваат валутите и депозитите (30,1%) и монетарното злато (11,1%).

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More