Home » Девет мигранти од Сирија пронајдени во возило кое се движело од Гевгелија кон Скопје

Девет мигранти од Сирија пронајдени во возило кое се движело од Гевгелија кон Скопје

by Журнал.мк

Вчера во 18.10 часот во Полициската станица за граничен надзор Михајлово било пријавено дека во тунелот на „Јаворица“, во правец од Гевгелија кон Скопје, било забележано возило кое превезува мигранти, извести МВР.

Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово излегле на местото и затекнале патничко возило „форд мондео“ со скопски регистарски ознаки и при преглед во него биле пронајдени девет лица мигранти од Сирија, соопшти МВР.

Мигрантите бил предадени во полициска станица понатамошна постапка, а при извршена проверка било утврдено дека регистарските таблички припаѓаат на друго возило од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More