15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Дескоска: Покрај толку многу советници, Мицкоски достави неуставен предлог

Најчитани вести

Министерката за правда, Рената Дескоска на „Фејсбук“ објави реакција во однос на предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки да биде министер за внатрешни работи во техничката влада.

Според неа, ваквиот предлог е неуставен бидејќи предложената личност не е цивилно лице најмалку три години како што наведува член од Уставот.

Покрај толку советници од Правен, да пуштиш противуставен предлог?!

Posted by Рената Дескоска on Saturday, December 28, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com