Home » Дерби натпреварите во хрватското првенство ќе ги судат странски судии!

Дерби натпреварите во хрватското првенство ќе ги судат странски судии!

by Lina Muslija

Хрватскиот фудбалски сојуз се согласи сите дербија меѓу најголемите хрватски клубови и учесници во овосезонската жестока битка за титулата да ги судат елитни судии od Лигата на шампионите, пишува хрватски „Вечерњи лист“. Овој аранжман ќе биде обезбеден за натпреварите меѓу Динамо, Хајдук и Риека, а ќе трае до крајот на тековната сезона.

На овој начин, Хрватскиот фудбалски сојуз сака да постигне апсолутна регуларност и верба во најправеден можен исход на лигата.

Покрај оваа одлука, Хрватскиот фудбалски сојуз формираше посебна стручна комисија која ќе ги анализира спорните ситуации од јавното објавување на снимките од комуникацијата меѓу судиите на теренот и во ВАР-собата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More