Home » Денеска потпис ќе стават Таравари, Меџити, Гаши и Касами

Денеска потпис ќе стават Таравари, Меџити, Гаши и Касами

by Журнал

Декларацијата за обединување на албанските опозициски сили ќе биде потпишана денеска во Скопје.

Потписи на декларацијата ќе стават лидерите на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари и опозициските партии на Албанците, обединети во коалицијата Европски сојуз за промени – Изет Меџити на Демократското движење, Африм Гаши на Алтернатива и Билал Касами на Движењето Беса.

Таравари пред два дена објави дека ќе биде кандидат за претседател на државата, а неговата кандидатура е предлог на Претседателството на АА.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More